جراحی بینی

بهترین جراح بینی ایران

 

 

همانطور که می دانید، جراحی بینی امروزه یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی در میان افراد به شمار می رود. بینی یک عضو بسیار مهم در صورت می باشد که علاوه بر وظایف خود در جهت تنفس افراد نقش بسیار پرنگی در قرینه بودن فرم صورت ایفا می کند گاهی اوقات فرم بینی افراد بر اثر حادثه تصادف یا در موارد عارضه های مادرزادی دچار نقص می باشد و با ساختار صورت خیلی هماهنگ نیست در این حالت عمل کردن بینی می تواند برای این افراد گزینه ای مناسب به شمار برود. طبق گفته جراح بینی ، رینوپلاستی یک نوع عمل جراحی برای تغییر شکل بینی می باشد ، که می توان از آن در مواد درمانی و زیبایی بینی استفاده کرد. برای اینکه از عمل بینی خود بهترین نتیجه را به دست بیاورید باید به بهترین جراح بینی تهران مراجعه نمایید.

 

 

 

مهمترین کاربردهای جراحی بینی

عمل بینی می تواند کاربردهای زیر را برای افراد در پی داشته باشد:

 • بزرگ کردن بینی
 • کوچک کردن بینی
 • برداشتن قوز بینی
 • جراحی بینی گوشتی
 •  انحراف بینی
 • بینی های استخوانی
 • پولیپ بینی
 • کوچک کردن سوراخ های بینی
 • تغییر زاویه بینی نسبت به لب بالا
 • و اصلاح عیوب دیگر بینی

عمل زیبایی بینی چیست ؟

در حین عمل بهترین جراح بینی تهران یک برش ایجاد می کند تا به استخوان و غضروف بینی دسترسی پیدا کند ؛ برش معمولا در داخل بینی زده می شود ؛ بنابراین بعد از عمل ، جای برش غیر قابل مشاهده است. بر حسب نیاز ممکن است پیوند غضروف یا استخوان (هم می تواند از قسمت هایی از بدن خود بیمار باشد ، و هم می تواند پر کننده های ترکیبی مصنوعی باشد) نیز انجام شود. پس از اینکه پزشک ، استخوان و غضروف بینی را اصلاح کرد ، پوست و بافت بینی بر روی ساختار جدید می نشیند. البته تاثیر نوع پوست بینی بر عمل جراحی ، و نحوه جذب شدن پوست را نیز نباید نادیده گرفت. در نهایت یک آتل ( اسپلینت ) یا گچ در بیرون بینی گذاشته می شود ، تا شکل جدید بینی را تا زمان بهبود پشتیبانی کند. این جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. عمل بینی معمولا به صورت سرپایی انجام می شود ؛ اما گاهی اوقات هم ممکن است، بیمار یک شب در بیمارستان یا محل جراحی بستری شود. دکتر که جراحی بینی را انجام می دهد ، معمولا متخصص گوش و حلق بینی یا جراح پلاستیک یا هر دو است .

 

انواع مدل جراحی زیبایی بینی

بینی طبیعی: عمل بینی طبیعی از پر مخاطب ترین جراحی های زیبایی به خصوص در میان آقایان می باشد و عمده تغییرات به جهت رفع مشکلات و اختلالات تنفسی بیماران صورت می گیرد. در این نوع تغییرات بینی از حالت طبیعی خارج نشده و با دیگر اعضای صورت تناسب خواهد داشت.

بینی نیمه فانتزی: در جراحی بینی به روش نیمه فانتزی همچنان حالت طبیعی بینی تا حدودی حفظ خواهد شد و بینی به مقدار زیادی کوچک نمی شود. اما قوس بینی بیشتر و حالت سربالایی پیدا خواهد کرد. در این مدل از جراحی رینوپلاستی ، به اصطلاح حالت خوکی و بسیار مصنوعی به خود نخواهد گرفت.

بینی فانتزی: جراحی رینوپلاستی به روش عروسکی تنها در میان برخی از متقاضیان این پروسیجرطرفدار دارد. بینی در این روش حالت طبیعی خود را از دست داده به شدت باریک، کوچک و سربالا می شود. بروز مشکلات و اختلالات تنفسی در این نوع از جراحی های بینی بسیار دیده شده و فرد به جراحی به روش ترمیمی اقدام خواهد کرد.

بینی ترمیمی: یکی دیگر از روش های عمل بینی ، ترمیمی و یا جراحی ثانویه نام دارد. از این عمل به منظور بر طرف کردن مشکلات باقی مانده و اصلاح نشده در حین رینوپلاستی اولیه استفاده می شود. در بسیاری از موارد افراد به علت کوچک شدن بیش از حد بینیشان دچار مشکلات و عدم رضایت شکل ظاهری آن می شوند ؛ به همین علت برای رفع این موارد به جراحی بینی ترمیمی روی می آورند

جراحی انواع بینی

نوع بینی شما در نتیجه نهایی عمل زیبایی بینی می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

بینی گوشتی: افرادی با بینی گوشتی دارای پوستی ضخیم همراه با لایه از چربی، غضروف و استخوانی ضعیف هستند. بنابراین توصیه می شود، از هرگونه جراحی زیبایی بینی فانتزی و نیمه فانتزی به دلیل عدم استحکام کافی در استخوان هایشان خودداری کنند.

بینی استخوانی: یکی از بهترین نوع فرم بینی ها و داشتن نتیجه ای مطلوب پس از انجام جراحی زیبایی، بینی استخوانی می باشد. بینی های استخوانی دارای پوستی نازک و استخوان هایی با استحکام بالا هستند. این دسته از افراد می توانند از انواع روش های طبیعی، فانتزی و نیمه فانتزی بهترین نتیجه را دریافت کنند.

جراحی بینی برای چه کسانی توصیه نمی شود؟

 • بیماران مبتلا به دیابت
 • بیماران مبتلا به کم خونی
 • وجود مشکلات و اختلالات تنفسی
 • افراد مبتلا به بیماری های قلبی و عروقی
 • مصرف کنندگان دخانیات و نوشیدنی های حاوی الکل

چرا عمل بینی انجام می دهیم ؟

از نظر  بهترین دکتر جراح بینی تهران ، این جراحی می تواند سایز ، شکل و زاویه بینی شما را تغییر دهد و باعث شود ، بینی شما تناسب بهتری با بقیه اجزای صورتتان پیدا کند . عمل بینی می تواند مشکلات ساختاری بینی را ، که باعث گرفتگی مزمن یا مشکلات تنفسی می شود ، اصلاح کند . همچنین با جراحی بینی می توان ایرادهای مختلف بینی را برطرف کرد ، برای مثال :

 • بزرگ بودن اندازه بینی
 • قوز دار بودن بینی
 • افتادگی نوک بینی یا کم بودن زاویه میان بینی و لب
 • پهن بودن بینی
 • بزرگ بودن سوراخ های بینی
 • جعبه ای شکل بودن نوک بینی
 • زیاد بودن فاصله نوک بینی تا صورت
 • دررفتگی تیغه بینی و غیرقرینه بودن بینی
 • دو شاخه بودن نوک بینی
 • دفورمیتی ( بد شکلی ) بعد از عمل جراحی

 

 

 

برنامه ریزی برای جراحی

 بهترین جراح بینی تهران معمولا اشخاص را تشویق می کنند تا برای مراقبت از خود فعال باشند ، تا بتوانند به کمک یک برنامه دقیق را برای به انجام رساندن پروسه جراحی بینی تنظیم کنند :

 • از بین دو تکنیک جراحی به روش باز و بسته کدام یک بهتر است .
 • کدام یک از این دو روش برای نیازهای بیمار مناسب تر است .
 • کدام یک از انواع بیهوشی توصیه می شود.

 

جراحی بینی

 

عمل بینی چقدر موثر است ؟

میزان اثر بخشی جراحی بینی ، به میزان انتظار شما از عمل بینی بستگی دارد. نکته بسیار مهم این است که شما و جراحتان در مورد هدف جراحی ، به یک نظر مشترک برسید. نتیجه عمل کردن بینی دائمی است ، اگر چه ممکن است آسیب های بعدی یا عوامل دیگر روی ظاهر بینی تاثیر بگذارد. عمل زیبایی بینی فقط باید بر روی بینی فردی انجام شود که ، رشد او کامل شده است ، که در خانم ها این سن 15 یا 16 و در آقایان 17 یا 18 سالگی می باشد . اگر عمل زیبایی بینی قبل از این سن انجام شود ، رشد بینی می تواند روی نتیجه نهایی عمل بینی تاثیر بگذارد و احتمالا موجب بروز عوارض نیز خواهد شد.

 

 

جراحی بینی

 

اگر نتیجه جراحی بینی برای من رضایت بخش نبود ، چه کار کنم ؟

متاسفانه در بعضی موارد یک بیمار ممکن است ، از نتیجه جراحی دکتر خود ناراضی باشد. این اتفاق می تواند علل مختلفی داشته باشد ؛ از جمله خطای جراحی یا انتظارات غیر واقع بینانه از طرف بیمار. اگر بینی آن ها در ماه های اول شکل ایده آلی که مد نظر داشته اند نگرفته است ، بیماران نباید وحشت زده بشوند ، زیرا نتیجه نهایی عمل می تواند تا یک سال متغیر باشد ، اگر بیمار حتی پس از اینکه بینی شکل نهایی خودش را گرفت از نتیجه جراحی ناراضی بود ، گزینه هایی برای اصلاح و درمان وجود دارد ؛ بسته به میزان تغییرات که نیاز است ، جراح ممکن است تغییر شکل بدون جراحی ، یا اگر جزو افراد واجد شرایط برای پروسیجر ترمیمی باشید ، این پروسه را به شما پیشنهاد کند. با مراجعه به بهترین جراح بینی تهران این ریسک را تا حدود زیادی کاهش دهید.

 

جراحی بینی

 

اهداف ویژه در کنار رینوپلاستی

عمل بینی می تواند برای تغییر شکل ، سایز و ظاهر کلی بینی استفاده شود. در بعضی موارد دکتر شما ممکن است در همان زمان ، ایمپلنت چانه را نیز به شما پیشنهاد کند. این کار کمک می کند که مشخصات صورت تعادل بیشتری پیدا کنند.

ملاحظات کلی

بهترین راهی که بیمار می تواند متوجه شود که ، آیا او یک کاندید خوب برای جراحی بینی می باشد ، یا خیر ؛ این است که یک جلسه مشاوره با یک جراح واجد شرایط ترتیب دهد. جراح شما سابقه پزشکی، کیفیت پوست ، اهداف زیبایی شناسی و آمادگی ذهنی تان را قبل از درمان بررسی می کند ، و بر اساس آن عمل بینی را به شما توصیه می کند.

کیفیت زندگی بعد از عمل بینی

جراحی بینی علاوه بر مزایای فیزیکی ، دارای مزایای روانی نیز می باشد .اشخاصی که از سایز و شکل بینی خود ناراضی هستند ، معمولا از ظاهرشان احساس خجالت می کنند ، و ممکن است از اعتماد به نفس پایین رنج ببرند. با این حال بسیاری از بیماران پس از عمل کردن بینی شان ، افزایش محسوسی در اعتماد به نفس خود را گزارش کرده اند. این ویژگی به تنهایی می تواند یک دلیل بزرگ برای انتخاب عمل بینی باشد.

 

جراحی بینی

 

مزایای جراحی بینی از نظر زیبایی

معمول ترین دلیل برای افرادی که تصمیم به انجام عمل بینی می گیرند ، بهبود دادن ظاهر بینی شان است ؛ خیلی از افراد احساس می کنند سایز و شکل بینی شان با بقیه اجزای صورتشان هماهنگی ندارد ، و به همین دلیل برای بهبود هارمونی صورتشان بینی شان را جراحی می کنند. در طول فرایند تغییراتی بر روی پل بینی ، نوک بینی و سوراخ های بینی می توان ایجاد کرد. انتخاب یک جراح واجد شرایط برای انجام این رویکرد ، این اطمینان را خواهد داد که بیماران سودمندترین نتایج را ، از عمل بینی خواهند گرفت.

از جمله مزایای زیبایی برای رینوپلاستی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تقارن صورت – کوچکترین عدم تقارن در بینی افراد می تواند تاثیر عمده ای در ظاهرشان ایجاد کند . لنجلم عمل می تواند ظاهر متعادل تری ایجاد کند.

بهبود شکل – تغییر در پل یا نوک بینی می تواند توجه را به مناطق دیگر صورت جلب کند.

حجم متناسب – کاهش دادن پهنای بینی در حین جراحی حتی یک مقدار کم ، می تواند تاثیر قابل توجهی بر روی تناسب بینی با بقیه اجزای صورت داشته باشد.

از بین بردن قوز بینی – عمل بینی می تواند عیوب پل بینی را اصلاح کند ؛ چه این عیوب مادرزادی بوده و چه در اثر یک آسیب به وجود آمده باشد.

عمل بینی علاوه بر داشتن مزایای زیبایی ، می تواند مشکلات مرتبط با سلامت را نیز اصلاح کند. دو مورد از مزایای اصلی این عمل عبارتند از :

 • بهبود مشکلات تنفسی – جراحی بینی می تواند راه های باریک بینی را باز کرده ، و اختلالات ساختاری را اصلاح کند و توانایی تنفسی شخص را بهبود دهد.
 • اصلاح نقص های مادرزادی – این عمل جراحی همانطور که نقایص مادرزادی داخلی اصلاح می کند ، می تواند به اصلاح نقایص بیرونی نیز بپردازد ؛ مانند انحراف بینی.

 

جراحی بینی

 

جراحی بینی باز

از دید بهترین جراح بینی تهران ،عمل بینی باز ، تکنیکی است که در آن ، بریدگی برای دسترسی یافتن به ساختارهای بینی ؛ از قبیل استخوان و غضروف ، در ناحیه کلوملا ایجاد می شود. معمولاً یک بریدگی کوچک به صورت عرضی در داخل بینی ، ایجاد می شود که بعداً به بریدگی های ایجاد شده در داخل سوراخ های بینی ، وصل می شود ؛ پوست روی بینی ، به سمت بالا کشیده شده و از روی چارچوب ساختاری بینی ، بلند می شود ؛ این کار به جراح ، اجازه می دهد تا بتواند مولفه های بینی را در سطح وسیع تری مشاهده کند.

جراحی بینی بسته

عمل بینی بسته ، تکنیکی است که در آن تمام برش ها در داخل بینی ، ایجاد شده و هیچ جای زخم قابل مشاهده ای بر جای نمی ماند ؛ اصلاحات انجام شده در غضروف ، استخوان و حفره های بینی ، همگی از طریق برش های دقیق ایجاد شده در داخل بینی ، انجام می شود ؛ روش جراحی بسته بینی ، دارای این مزیت نیز هست که در آن زمان ، ریکاوری کوتاه تر می باشد.

انواع جراحی بینی

رینوپلاستی کاهشی

هدف اصلی انجام رینوپلاستی کاهشی ، کاهش دادن اندازه بینی می باشد. در این روند ، جراح بینی ، می تواند گاهی اوقات شکل بینی را نیز تغییر دهد. این جراحی با برداشتن غضروف از بینی انجام می شود. در این جراحی ، اندازه کلی بینی کاهش داده شده و درصورت نیاز استخوان ها و غضروف هایی از بینی برداشته می شوند.

رینوپلاستی افزایشی

با کمک پیوند بافت یا استخوان ، دکتر ، پل بینی را بازسازی می کند. با گرفتن بافت از سپتوم بینی ، ایشان به درمان بینی می پردازد. وقتی بافت کافی برای پیوند وجود نداشته باشد ، جراح ، از غضروف پشت گوش یا دنده مراجعه کننده برای بزرگ کردن بینی استفاده می کند. علاوه بر بازسازی بینی ، بیماران گاهی به منظور دستیابی به نتایج بهتر از جراحی بینی ، تحت پیوند پوست نیز ، قرار می گیرند.

رینوپلاستی بعد از آسیب دیدگی

همان طور که از نامش پیداست ، این جراحی بر روی بیمارانی انجام می شود ، که بینی آن ها در تصادف یا حادثه دیگری ، آسیب دیده است. نوع آسیب دیدگی می تواند ، با شکستگی چندگانه استخوان ها ، آسیب دیدگی غضروف ، تغییرات در بینی که از بیرون قابل رویت نمی باشد ، کج شدن سپتوم و دشوار شدن تنفس ، ارتباط داشته باشد.

رینوپلاستی ترمیمی

پزشک اصولاً این جراحی را زمانی پیشنهاد می کند که رینوپلاستی اولیه ، در ارائه نتایج مطلوب ، با شکست روبرو شده باشد. رینوپلاستی ترمیمی ، می تواند شامل رینوپلاستی کاهشی یا افزایشی باشد. این جراحی بینی ، یک روند بسیار پیچیده می باشد ؛ از این رو ممکن است بیمار باید تحت جراحی های چندگانه قرار بگیرد.بیماران دارای نواقص کام یا سقف دهان ، که بر روی حفره بینی اثر می گذارد ، می توانند از رینوپلاستی بهره مند شوند.

سپتوپلاستی

سپتوپلاستی ، درمان سپتوم بینی کج است. برخی افراد به دلیل داشتن سپتوم کج ، از گرفتگی بینی رنج می برند. سپتوم کج می تواند ، در اثر آسیب دیدگی یا وارد آمدن ضربه به بینی ، به وجود آمده و یا مادرزادی باشد. سپتوم بینی به یک طرف حرکت می کند و می تواند به میزان قابل ملاحظه ای ، مسیر جریان هوا از داخل بینی را مسدود نماید. این جراحی بینی یک جراحی سرپایی بوده و جراح ، قسمت های اضافی استخوان و غضروف ، را بر می دارد و سپتوم کج را به موقعیت مناسب ، حرکت می دهد.

تیپ پلاستی

زمانی که نوک بینی بلند تر و یا پهن تر از حد معمول باشد ، باعث می شود صورت پهن و بی روح به نظر برسد. این امر منجر به نارضایتی بیمار از چهره خود شده و هارمونی بین اعضای صورت را از بین می برد. در رویکرد تیپ پلاستی ، بینی نه تنها برجسته تر و نوک تیز تر می شود ، بلکه پهنای آن نیز به طرز قابل توجهی کاهش می یابد.

از آنجایی که انواع مختلفی از این نوع جراحی بینی وجود دارد ، بنابراین مراجعه کننده باید توسط پزشک تحت معاینه قرار گرفته تا بهترین رویه برای ایشان برگزیده شود. این تکنیک ، به عنوان بخشی از عمل بینی انجام می شود و نمی توان به تنهایی آن را به انجام رساند.

انواع تیپ پلاستی

جراحی غضروف

در این رویه ، غضروف جایگزین شده یا تغییر شکل می یابد. این امر به تشخیص پزشک و خواسته بیمار بستگی دارد. این اقدام را می توان با کمک گرفتن از بانک غضروف و یا غضروف های بدن خود شخص زیباجو ، که از گوش و دنده به دست می آیند انجام داد.

نحوه انجام جراحی غضروف

گره زدن غضروف

در این پروسیجر که در حین جراحی بینی به انجام می رسد ، غضروف آلار باز شده بهم گره زده می شود. با این کار بینی نوک تیزتر و برجسته تر خواهد شد. این رویه به متقاضیانی پیشنهاد می شود که نوک بینی آن ها به صورت طبیعی شکل خوبی داشته باشد ، اما می خواهند آن را تیزتر نمایند. دکتر محمدحسین طاهریان بهترین جراح بینی در تهران ابتدا اندازه این غضروف را بررسی نموده و سپس میزان باز شدگی آن را مشخص می نمایند. بسته به شرایط این قسمت از بینی ، ایشان تصمیم می گیرند که نیازی به حذف یا تراش دادن غضروف هست یا خیر.

 

 

بهترین جراح بینی تهران

 

 

ایمپلنت غضروف

در این رویکرد از اقدامات انجام شده طی عمل بینی ، یک ایمپلنت در قسمت جلویی بینی قرار خواه گرفت.  این روند به افرادی توصیه خواهد شد که می خواهند تغییر قابل مشاهده تری در این عضو ایجاد نمایند. علاوه بر این ، در صورتی که احساس می کنید بینی شما بیش از اندازه پهن است ، کاشت ایمپلنت بهتر جواب خواهد داد.

اینکه در این متد از گره زدن غضروف زدن استفاده شود یا نه ، به شرایط بینی و تشخیص بهترین جراح بینی در تهران وابسته می باشد. توجه داشته باشید در صورتی که پهن بودن بینی به علت وجود چربی در این عضو باشد ، ابتدا دکتر محمدحسین طاهریان چربی را از این قسمت حذف نموده و سپس ایمپلنت را جایگذاری می کنند.

 

بهترین جراح بینی ایران

 

تغییر جایگاه غضروف

در جراحی بینی امکان دارد غضروف سپتوم برداشته و سپس در جای مناسب قرار داده شود. پیشنهاد می شود افرادی که به صورت طبیعی یا به علت حادثه یک بینی کوتاه و سر بالا دارند تحت این نوع از رینوپلاستی قرار گیرند. این روش برای مراجعه کنندگانی که طی یک تصادف پل یا غضروف سپتوم بینی آن ها دچار فرورفتگی شده نیز مناسب می باشد.

از آنجایی که در این پروسیجر پوست ، تیغه و غضروف دچار تغییر می شوند و پیچیدگی زیادی همراه آن وجود دارد ، به همین خاطر پیشنهاد می شود تا با یک جراح خوب بینی در تهران مشورت نمایید و سپس برای انجام جراحی بینی اقدام کنید. تغییر جایگاه غضروف ممکن است بسته به نتیجه به دست آمده ، نیاز به استفاده از ایمپلنت نیز داشته باشد.

 

مراحل جراحی بینی

 

کاهش آلار

پل بینی هر چقدر هم که ارتفاع داشته باشد ، زمانی که پره های این عضو باز باشند ، صورت پهن و بدون حالت به نظر می رسد. این موضوع می تواند باعث شود سوراخ های بینی نیز بزرگ تر به چشم آیند ، به همین دلیل از تکنیکی به نام آلارپلاستی بهره گرفته می شود. در این متد جراحی بینی غضروف و استخوان ها دستکاری نخواهند شد و فقط پوست تغییر می یابد. اسکارها در مکانی ایجاد خواهند شد که بعد از عمل بینی ، در میدان دید نباشند و مشکلی در ظاهر و توانایی نفس کشیدن فرد ایجاد نشود. این پروسیجر حتی روی افرادی که پوست ضخیمی دارند نیز جواب می دهد ، البته ضخامت پره را که در بینی های گوشتی زیاد است نمی توان کم کرد.

نحوه انجام کاهش آلار

حذف آلار

این پروسه شامل بریدن پوست اضافی پره های بینی می شود. پزشک اطمینان حاصل می کند برش را در ناحیه ای ایجاد نماید که در انتهای کار در میدان دید قرار نگیرد. سپس پوست باقی مانده را بهم بخیه می زند و فضای خالی مناسبی را برای تنفس باقی می گذارد.

این روند برای افرادی مناسب است که پوست اضافی در آلار بینی دارند و یا احساس می کنند سوراخ های بینی آن ها بیش از اندازه بزرگ است. این روند روی پوست های ضخیم نیز جواب می دهد. چون نتیجه این مدل از جراحی بینی دائمی می باشد ، بنابراین افرادی که مایلند یک تغییر نمایان و چشم گیر در این عضو ایجاد کنند باید به سراغ آن بروند.

 

مراحل جراحی بینی

 

گره زدن آلار

این رویکرد شامل کاهش پهنای بینی به وسیله گره زدن پوست میان حفره های بینی می شود. یک برش کوچک داخل هر سوراخ بینی ایجاد می شود و پس از آن هر آلار را به وسیله یک نخ بهم متصل می نماید. این امر روی اندازه اصلی سوراخ ها تاثیری نمی گذارد ؛ به همین دلیل مشکل تنفسی رخ نخواهد داد.

در مقایسه با روند حذف ، این پروسیجر به دوره نقاهت کوتاه تری نیاز دارد ؛ همچنین چون این مدل از عمل بینی در داخل این عضو صورت می پذیرد اسکار آن قابل مشاهده نخواهد بود. این متد به کسانی توصیه می شود که می خواهند نتیجه ای طبیعی داشته باشند.

 

عمل بینی چگونه است؟

 

 

کاهش توربینت

ساختارهای استخوانی کوچکی ، در داخل بینی وجود دارند که به تمیز کردن و مرطوب کردن هوایی که وارد حفره بینی می شود ، کمک می کنند. به دلیل آلرژی ، حساسیت یا عفونت ، این توربینت ها می توانند متورم شده ، و باعث انسداد بینی و تولید مخاط شوند. امروزه با کمک رادیوفرکانس انتقال داده شده ، از طریق یک ابزار سوزن شکل به داخل بینی ، توربینت کاهش داده می شود. این امر به بیمار اجازه می دهد ، تا بدون تجربه کردن درد ، با سرعت بیشتری بهبود پیدا کند.

 

 

مراحل عمل بینی

 

اهمیت یافتن بهترین جراح بینی در تهران

یافتن یک پزشک خوب که بتوان به وی اعتماد کرده و با او احساس راحتی کرد ، بخصوص در جراحی پلاستیک و زیبایی از اهمیت زیادی برخوردار است. بیماران اغلب در سراسر دنیا ، به دنبال بهترین پزشک برای انجام جراحی بینی خود می گردند تا بتوانند از عمل ، در سطحی جهانی و تجربیاتی بی نظیر ، بهره مند شوند.

یک پزشک خوب ، کل عملکرد خود را بر روی یک عمل متمرکز می کند تا بینی خلق کند که طبیعی بنظر رسیده ، و هیچگونه آثاری از جراحی در آن مشهود نباشد. جراح ، به گونه ای عمل می کند که هیچگونه آثار برشی در خارج از بینی نمایان نبوده و سعی می کند تا حد امکان ، برش ها در داخل سوراخ های بینی جهت انجام عمل ایجاد می شود. این کار باعث می شود که بیمار ، صاحب یک بینی زیبا ، بدون اسکار یا برش قابل مشاهده در خارج بینی شود.

انتخاب جراح بینی ماهر

دکتر بینی ماهر ، تلاش می کند جراحی بینی را به گونه ای انجام دهد ، تا بیمار او بتواند در کوتاه ترین زمان ممکن فعالیت های نرمال خود را از سر بگیرد. بینی بیمار در دستان ، یک جراح هنرمند و ماهر دستخوش تغییرات ظریف و زیبایی قرار خواهد گرفت.

اگر به دنبال بهترین گزینه ، برای رینوپلاستی خود هستید ، و می خواهید جراح پلاستیکی بیابید که به دنبال ارائه بهترین نتیجه به شما باشد ، جراح بینی را انتخاب کنید که دارای بورد معتبر بوده ، و در تجارب گذشته تکنیک های منحصر بفرد او ، زیبایی طبیعی را به بیمار هدیه داده باشد.

پزشک با همه بیماران خود به صورت اختصاصی مشاوره می نماید. اگر شما می خواهید عمل بینی تان در دستان یک پزشک ماهر انجام شود ، قرار ملاقاتی را با او هماهنگ کنید و در تاریخ و ساعت مقرر با انجام مشاوره در خصوص اهداف زیبایی و درمانی و دغدغه های خود درباره این عضو صورت ، با او گفتگو کنید.

اقدامات قبل از جراحی بینی

 • اولین و مهم ترین گام جهت انجام جراحی زیبایی بینی ، انتخاب بهترین جراح بینی تهران می باشد ؛ چرا که بین دکتر و نتیجه عمل رابطه ای مستقیم وجود دارد ، هر چه میزان تجربه و مهارت ایشان بیشتر باشد ، بیماران از جراحی بینی نتیجه بهتری دریافت خواهند کرد.
 • بیماران باید حداقل به مدت 2 هفته قبل از پروسه عمل ، از مصرف داروهایی که سبب رقیق شدن خون می شوند خودداری کنند ، چرا که مصرف این داروها احتمال خونریزی در حین عمل بینی را افزایش می دهد ؛ برخی از داروها که چنین خاصیتی دارند عبارت اند از : ژلوفن ، بروفن ، آسپرین و غیره.
 • بیمارانی که قصد انجام رینوپلاستی را دارند ، از مدتی قبل از عمل اجازه استعمال دخانیات ( مصرف سیگار و قلیان ) را ندارند ؛ چرا که مصرف این موارد ، پروسه را با مشکل رو به رو می کند.
 • مصرف نوشیدنی های حاوی الکل ، برای بیمارانی که تصمیم به انجام جراحی بینی گرفته اند ، ممنوع می باشد ؛ بنابراین بیماران باید حداقل از دو هفته قبل از عمل از مصرف الکل خودداری کنند.
 • بانوانی که جهت انجام عمل بینی به کلینیک مراجعه می کنند ، باید از به همراه داشتن زیورآلات خودداری کنند.

 

جراحی بینی

 

روز قبل از جراحی بینی در تهران

 1. افرادی که بینی شان را عمل کرده اند ، تا مدتی بعد از عمل نمی توانند سر خود را بشویند ؛ به همین علت توصیه می شود بیماران روز قبل از پروسه استحمام کنند.
 2. آقایانی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی گرفته اند ، باید روز قبل ریش و سبیل خود را بتراشند.
 3. توصیه می شود شب قبل از عمل شام سبک میل شود ، و بیماران از 8 ساعت قبل از عمل زیبایی بینی از خوردن و آشامیدن خودداری کنند.
 4. بیماران باید در روز قبل از جراحی بینی ، به وفور آب میل کنند.
 5. هنگامی که بانوان به منظور انجام رینوپلاستی ، به کلینیک مراجعه می کنند بهتر است بدون آرایش باشند.
 6. حضور یک همراه در روز جراحی الزامی می باشد ، بنابراین بیماران باید از تنها مراجعه کردن به کلینیک خودداری کنند.
 7. بیماران در روز عمل ، باید ناشتا باشند.
 8. به همراه داشتن تمامی مدارک پزشکی در روز جراحی ، الزامی می باشد.

بعد از عمل بینی چه انتظاری داشته باشیم ؟

 • پس از یک هفته ، آتل و باندپیچی از روی بینی شما برداشته می شود.
 • صورت کمی پف دارد و نواحی اطراف چشم و بینی کبود و متورم است . کبودی دور چشم و تورم اطراف بینی برای چند روز ادامه دارد ، و پس از آن بهبود می یابد. کمپرس سرد می تواند برای به حداقل رساندن تورم و کاهش درد مفید باشد . دکترتان ممکن است برای کاهش درد برای شما مسکن نیز تجویز کند .
 • حدودا 7 تا 10 روز طول می کشد ، تا کبودی و تورم بعد از جراحی بینی تقریبا از بین برود .
 • ممکن است نیاز باشد تا چند روز اول بعد از جراحی ، سر خود را بالا نگه دارید. ممکن است چندین هفته طول بکشد ، تا دوباره بتوانید فعالیت های شدید را از سر بگیرید.

انتظارات بلافاصله بعد از درمان

 1. اطراف بینی ، گونه ها و چشم ها متورم می شود.
 2. صورت کبود می شود.

1 تا 2 هفته بعد از عمل

 • تورم و کبودی هنوز وجود دارد .
 • به مدت 2 هفته از گرفتن بینی ، خودداری کنید.
 • داخل بینی را با اسپری بینی ، مرطوب نگه دارید.
 • بعد از جراحی بینی تا حد امکان غذاهای نرم را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

3 هفته بعد از عمل بینی و پس از آن

 1. از انجام ورزش ها و فعالیت های سنگین ، به مدت 3 هفته خودداری کنید.
 2. از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب تا 6 هفته ، خودداری کنید.

نتایج

نتایج عمل بینی باز ، دائمی بوده و نتیجه نهایی حداکثر بعد از 1 سال ، نمایان می شود.

 

ریکاوری

بعد از جراحی بینی باز ، تورم و کبودی قابل ملاحظه ای در صورت پدیدار می شود ؛ به مدت یک هفته، قسمت بیرونی بینی گچ گرفته می شود ؛ این گچ با هدف ایجاد پشتیبانی از چارچوب پایینی بینی ، مورد استفاده قرار می گیرد ؛ هر چند تورم اطراف گونه ها و لب ها بعد از 1 تا 2 هفته ، فروکش می کند ؛ ولی تورم بینی تا یک ماه ، ماندگار خواهد بود. 1 تا 1.5 سال طول می کشد تا خود بینی بهبود یابد ؛ می توانید بلافاصله بعد از برداشتن گچ بینی ، آرایش کنید.

آیا عمل بینی باز ، دردناک است ؟

از آنجایی که داروی بیهوشی در طول پروسه عمل ، تزریق می شود ؛ بیمار در طول این فرآیند ، در حالت خواب می باشد ؛ بنابراین در طول رینوپلاستی ، دردی احساس نخواهد شد.

جراحی بینی برای چه کسانی توصیه نمی شود ؟

عمل بینی ، برای داوطلبین زیر 16 سال توصیه نمی شود ؛ مگر ترمیم ، بنا به دلایل مربوط به آسیب دیدگی، مورد نیاز باشد ؛ با این وجود نیاز به رینوپلاستی بر یک مبنای مورد به مورد ، ارزیابی می شود ؛ چون کودکان از نظر فیزیکی و احساسی ، با سرعت های متفاوتی به بلوغ می رسند.

به حداقل رساندن ریسک ها

عوارضی که در قسمت قبل اشاره شد احتمالی و بعید هستند . با این حال از نظر  بهترین دکتر عمل بینی تهران بیماران می توانند برای کاهش ریسک اقدامات زیر را انجام دهند .

قدم اول ، انتخاب جراح واجد شرایط ؛ انتخاب یک جراح بینی خوب برجسته که استانداردهای ایمنی مناسب را حفظ کند می تواند احتمال ایجاد عفونت ، ایجاد حفره و عوارض دیگر را کاهش دهد. یک پزشک با تجربه می تواند یک نتیجه رضایت بخش از جراحی بینی را تضمین کند.

قدم دوم ،بیماران باید دستور العمل های قبل و بعد از جراحی را دنبال کنند. این دستورالعمل ها فقط برای کاهش ناراحتی ها استفاده نمی شود ؛ بلکه روند بهبود شما را سرعت بخشیده و سلامت بیمار را حفظ می کند.

قدم نهایی ،افراد باید ارتباط خود را با دکتر در طول این فرآیند حفظ کنند . آن ها باید تا آنجایی که ممکن است در مورد اهداف درمان و همچنین در مورد سابقه پزشکی ، داروهای مصرفی ، عادت کشیدن سیگار و نگرانی های مرتبط به خود صادق باشند.

تامپون بینی

تامپوناد ، به روندی گفته می شود که در آن بعد از به اتمام رسیدن جراحی بینی ، گاز استریل یا پنبه درون بینی قرار می گیرد. دلیل انجام این کار این است که خون و بقیه ترشحات خارج شده از این عضو ، جذب این تامپون شود.

مدل های تامپون

پزشک معالج بسته به نیازهای هر فرد و نوع رینوپلاستی صورت گرفته ، یکی از انواع تامپون را استفاده می کند. در ادامه به شکل مختصری در این مورد توضیح داده ایم :

 • تامپون سیلیکونی : این گروه مزیت های زیادی دارند و اغلب پزشکان مایلند از این مدل بهره بگیرند. تو خالی بودن از ویژگی های این نوع تامپون است و به تنفس از بینی کمک می کند. علاوه بر آن ، ساختارهای جدید بینی حفظ خواهند شد ؛ به این گونه که این اسپلینت ها اجازه نمی دهند استخوان ها و غضروف ها از جای خود تکان بخورند و به عبارت دیگر ، به آن ها استحکام می بخشند. این مدل به مدت پنج روز داخل بینی قرار خواهد گرفت. اشکال عمده تامپون سیلیکونی لخته شدن خون در داخل مجرای تنفسی آن است که تنفس از آن راغیرممکن می کند.
 • تامپون اسفنجی : از نکات مثبت این مدل می توان به چند مورد اشاره کرد. برای مثال این نوع از تامپون به سادگی تغییر اندازه پیدا نمی کنند و با درصد زیادی خون و ترشحات را به خود جلب می نمایند. این دسته به مدت دو تا سه روز داخل دماغ باقی می مانند.

چرا استفاده از تامپون مورد اهمیت است؟

شاید مهم ترین مزیت آن این باشد که دوره بهبودی با سهولت بیشتری طی خواهد شد. اما در کل می توان گفت :

سرعت درمان بعد از جراحی بینی ، با استفاده از تامپون بیشتر شده و علاوه بر آن ، خطر چسبیدگی بافت ها بهم نیز کم می شود. خون و ترشحات اضافی به آن جذب می شود و هیچگونه خطر و عارضه ای را با خود به همراه ندارند.

شکستگی بینی

تمام افراد در طول زندگی خود با اتفاقات مختلفی مواجه خواهند شد و طی آن ها ممکن است زمین بخورند ، تصادف کنند ، حین ورزش و مسابقات به دیگران برخورد کنند و در نتیجه ، صدمه ببینند. شکستن دست و پا از شایع ترین آسیب هایی هستند که رخ می دهند ، اما در کنار این موارد امکان دارد معضلی به نام شکستگی بینی نیز اتفاق بیافتد.

یک جراح بینی خوب در تهران ، وظیفه دارد تشخیص دهد که بینی شکسته شده است یا خیر. در ادامه ، ایشان تصمیم می گیرند که جراحی بینی را اجرا نمایند یا از طریق جا انداختن این مشکل را درمان کنند. البته خود شما می توانید با مشاهده علائمی وجود شکستگی را در این عضو تشخیص دهید. برای مثال زمانی که این اتفاق رخ داده باشد شکل ظاهری دماغ کج می شود ، سوراخ ها مسدود شده و تنفس با مشکل مواجه می شود ، روی بینی و اطراف آن کبودی و تورم اتفاق میافتد و در مواردی بیمار با خونریزی هم مواجه خواهد شد.

در صورتی که این خونریزی ادامه دار بود و همراه آن ترشحاتی نیز از بینی خارج شدند ، و یا وقتی انحراف تا حدی بود که تنگی نفس شدید رخ داد نیاز است تا هر چه سریع تر خود را به مراکز درمانی و یا مطب بهترین جراح بینی در تهران برسانید.

برای اینکه پزشک تشخیص دهد شکستگی رخ داده و یا نیاز به جراحی بینی هست یا خیر ، یک معاینه فیزیکی را به انجام می رساند. در این رویه از بی حسی موضعی استفاده خواهد شد تا مراجعه کننده درد زیادی را احساس نکند. معمولا توصیه می شود چند روز بعد از شکسته شدن بینی به مطب مراجعه نمایید تا بخشی از تورم از بین رفته باشد و معاینه با دقت بیشتری صورت پذیرد.

با طولانی شدن درمان شکستگی ، دیگر ساختارها تحت تاثیر قرار می گیرند ، بنابراین هر چه زودتر اقدام کنید بهتر است. در برخی کیس ها ممکن است نیازی به جراحی بینی نباشد و جراح این عضو را به صورت دستی جا بیاندازد.

در صورتی که دیواره میان حفره های دماغ ( سپتوم ) دچار انحراف شده باشد ، به عمل بینی انجام شده برای صاف کردن آن ، نام سپتوپلاستی اطلاق می شود. اما در مواردی که این تیغه تغییری نکرده باشد ، همان رینوپلاستی به انجام خواهد رسید. در صورتی که بیمار مایل باشد ، می تواند در حین برطرف کردن ایراداتی که در عملکرد اختلال ایجاد کرده اند ، جنبه های زیبایی این عضو را نیز دستخوش تغییر کند.

بعضی بیماران بعد از شکسته شدن بینی با هماتوم مواجه می شوند ، یعنی خون در سوراخ های بینی آن ها جمع می شود. این خون باید توسط بهترین جراح بینی در تهران تخلیه شود تا مرگ بافت ( نکروز ) اتفاق نیافتد.

بهترین سن برای جراحی بینی در تهران چند سال است؟

زمانی فرد باید به سراغ این جراحی رود که اولا بلوغ جسمی و روانی حاصل شده باشد و دوما پوست حالت شادابی و جوانی خود را از دست نداده باشد. یکی از سوالات رایج در مورد این عمل این است که بهترین زمان برای انجام رینوپلاستی چند سال است؟

به توصیه  بهترین جراح بینی در تهران ، دخترها در پایان پانزده سالگی و پسرها در پایان هفده سالگی می توانند جراحی زیبایی بینی را به انجام رسانند ، زیرا قبل از آن رشد استخوان ها هنوز تکمیل نشده است. همچنین بعد از این زمان است که اکثر افراد از روی احساسات تصمیم گیری نمی کنند و به صورت منطقی ، رویه درمانی را پیش می گیرند.

البته بعد از این زمان نیز نیاز است تا جراح بینی متقاضی را معاینه نماید تا از آمادگی وی اطمینان حاصل کند. در صورتی که بعد از معاینه ، دکتر تایید کرد که غضروف های بینی به رشد کامل رسیده اند ، پروسه جراحی بینی آغاز می شود.

رینوپلاستی با لیزر در تهران

در زمینه پزشکی ، می توان استفاده های زیادی از فناوری لیزر کرد. اما در عمل زیبایی بینی ، تنها می توان از آن به منظور تغییر شکل پوست بینی ، ایجاد برش و یا از بین بردن اسکار بهره برد. درست است که این درمان ، حداقل تهاجمی می باشد ، اما نمی توان انتظار بیشتری برای ایجاد تغییرات اساسی از آن داشت.

جراحی بینی خطرناک است؟

همانطور که مطلع شدید ، برخی عوارض اجتناب ناپذیر هستند و به عنوان بخشی از روند بهبودی رخ می دهند. اما در صورتی که یک جراح بینی خوب در تهران را انتخاب نکرده باشید ، ممکن است با عارضه های دیگری رو به رو شوید که برایتان مشکل ساز باشند. اما جای نگرانی نیست ، دکتر محمدحسین طاهریان از تخصص ویژه ای در این امر برخوردار هستند و بدون هیچ مشکلی ، نتیجه ای زیبا را برای مراجعین خود به ارمغان می آورند.

۵
از ۵
۵ مشارکت کننده