لیفت صورت با نخ

 

لیفت صورت با نخ

 

 

لیفت صورت با نخ برای درمان و جلوگیری از افتادگی صورت
 

لیفت صورت با نخ یک روش غیر جراحی است که علاوه‌بر لیفت و سفت کردن پوست، مزایای بسیار دیگری نیز به همراه دارد. در این روش از نخ برای لیفت پوست و افزایش تولید کلاژن استفاده میشود که میتواند استحکام پوست را افزایش دهد. به جای تزریق فیلر یا علاوه بر تزریق فیلر و سایر روش های زیبایی میتوان از لیفت با نخ استفاده کرد.

فهرست مطالب
لیفت با نخ چیست؟
لیفت نخ کدام علائم پیری را بهبودی می‌بخشد؟
لیفت صورت با نخ برای چه کسانی مناسب است؟
مراحل درمان
مراقبت های پس از درمان
مدت زمان لیفت صورت با نخ چقدر است؟
عوارض جانبی یا خطرات لیفت با نخ چیست؟
لیفت با نخ چیست؟
با افزایش سن پوست نازک تر و ضعیف تر شده و دچار افتادگی میشود. علاوه بر این بدن کلاژن (پروتئینی که از پوست حمایت میکند) کمتری تولید میکند. در نتیجه پوست صورت دچار افتادگی می‌شود.

در این روش بخیه ها یا نخ ها با یک سوزن ظریف به زیر پوست وارد می‌شوند و پوست شل را به عقب می‌کشند تا سفت‌تر به نظر برسد. این نخ ها همچنین باعث تولید کلاژن طبیعی می‌شوند. بیشتر متخصصان پوست از نخ های لیفت قابل جذب و انعطاف پذیری به نام پلی دیوکسان (PDO) یا پلی ال لاکتیک اسید (PLLA) استفاده میکنند. انواع مختلف نخ های PDO صاف، پیچ خورده یا خاردار عملکردهای مختلفی دارند و پزشک ممکن است از یکی یا ترکیبی از هر سه استفاده کند.

نتایج این روش بلافاصله قابل مشاهده است و عوارض جانبی لیفت با نخ آنقدر ناچیز است که میتوان آن را با دیگر درمان‌ها نظیر تزریق بوتاکس، تزریق فیلر و… ترکیب نمود. بنابراین اگرچه نتایج لیفت با نخ نسبت به جراحی لیفت صورت کمتر است اما لیفت با نخ خطرات و هزینه کمتری دارد.

لیفت نخ کدام علائم پیری را بهبودی می‌بخشد؟
لیفت صورت با نخ میتواند مشکلات زیر را بهبود بخشد:

افتادگی پلک
افتادگی گونه ها
غبغب
خطوط ماریونت
شلی پوست گردن
خطوط ناحیه گردن
علاوه بر گردن و صورت، لیفت با نخ را میتوان در سایر قسمت های بدن از جمله زانو، سینه، پشت بازو و باسن هم استفاده کرد. همچنین لیفت بینی با نخ به عنوان یک جایگزین برای جراحی محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

لیفت صورت با نخ برای چه کسانی مناسب است؟
افرادی که به دنبال لیفتینگ با حداقل تهاجم و بدون نیاز به جراحی هستند، صرف نظر از جنسیتشان.
افرادی که مایلند خطوط و فرم صورت خود را بهبود بخشند.
افرادی که مایلند خطوط ماریونت یا چین های بینی خود را بهبود بخشند.
افرادی که مایلند جوانتر به نظر برسند و بدون انجام عمل جراحی تغییرات قابل توجهی در صورتشان ایجاد شود.
مراحل درمان

ابتدا در یک جلسه مشاوره وضعیت شما بررسی میشود و پزشک روش درمان را مشخص میکند. زمان عمل ۴۵ تا ۶۰ دقیقه طول میکشد. ابتدا پوست تمیز شده و برای عمل آماده میشود. پزشک پوست را علامت گذاری میکند تا مشخص شود که نخ ها باید در چه قسمت هایی قرار بگیرند.

یک پارچه جراحی در اطراف صورت قرار میگیرد و سپس جراحی شروع میشود. بی حسی موضعی برای شما تزریق میشود و پس از آن نخ ها وارد شده و محکم زیر پوست قرار میگیرند.

مراقبت های پس از درمان
پس از عمل ممکن است مقداری تورم و کبودی را تجربه کنید که معمولا در عرض چند روز برطرف میشود. البته مدت ماندگاری این عوارض برای افراد مختلف متفاوت است.

از حرکات بیش از حد دهان مانند گاز زدن ساندویچ خودداری کنید.
پوست و موی خود را تمیز نگه دارید.
ممکن است برخی مشکلات مانند جدا شدن یا جمع شدن پوست وجود داشته باشد که برطرف میشود.
لیفت نخ روشی مناسب برای بهبود علائم ناشی از افزایش سن است. این روش میتواند نتایج خوبی داشته باشد اما شما نباید از آن انتظار معجزه داشته باشید.

شما همچنین باید برای مزایا و خطرات آن آمادگی داشته باشید. مراجعه به متخصص زیبایی باتجربه، صحبت درباره احتمال عوارض و بررسی همه نگرانی ها به شما کمک میکند مطمئن شوید که این روش برای شما مناسب است.

مدت زمان لیفت صورت با نخ چقدر است؟

شاید درباره نتایجی که با لیفت نخ به دست می‌آید تعجب کرده باشید. نتایج چه زمانی ظاهر میشوند و چه مدت ماندگاری دارند؟ یکی از نکات عالی در مورد این درمان این است که فورا باعث لیفت و استحکام پوست میشود و در عین حال با تولید کلاژن اضافی باعث ماندگاری طولانی مدت نتایج میشود.

شما بلافاصله بعد از درمان متوجه سفت شدت اولیه پوست خود میشوید و نتایج درمان به طور کامل طی شش ماه افزایش میابد. نتایج برای افراد مختلف یکسان نیست اما بیشتر آنها از ظاهر خود تا ۱۸ ماه لذت میبرند. شما همچنین میتوانید درمان های بیشتری را برای افزایش بهبود ظاهرتان انجام دهید.

عوارض جانبی یا خطرات لیفت با نخ چیست؟
لیفت با نخ روشی کم خطر و با حداقل زمان بهبودی است با این حال خطر عوارض جانبی احتمالی وجود دارد. پس از لیفت صورت با نخ معمولا افراد موارد زیر را تجربه میکنند:

کبودی
تورم
خون ریزی
درد خفیف در محل قرارگرفتن نخ
۱۵ تا ۲۰ درصد احتمال بروز عوارض از جمله فرورفتگی وجود دارد. عوارض احتمالی جزئی بوده و به راحتی قابل اصلاح هستند.

عوارضی که باید به آنها توجه کرد عبارتند از:

حساسیت به مواد موجود در مواد نخ.
خونریزی ناشی از مراحل درمان.
فرورفتگی یا کشیدگی قابل توجه در جایی که نخ ها وارد شده اند.
جابجایی ناخواسته نخ ها که منجر به ایجاد برآمدگی میشود.
درد زیر پوست که ناشی از قرار گرفتن نامناسب نخ است.
عفونت
از بین تمام خطرات لیفت صورت با نخ عفونت یکی از مواردی است که باید بیشتر از همه مورد توجه قرار گیرد. اگر متوجه وجود عفونت شدید فورا با پزشک خود تماس بگیرید:

ترشحات سبز، سیاه، قهوه ای یا قرمز در محل عمل
تورم بیش از 48ساعت
سردردهای مداوم
تب
اگر نگران عوارض هستید بهتر است به جراح خود مراجعه کنید. برخی از افراد بعد از درمان ظاهر چهره خود را آنطور که باید دوست ندارند. قبل از درمان حتما با پزشک خود درباره انتظارتان از درمان صحبت کنید. دقت کنید که حتما به یک متخصص با تجربه مراجعه کنید.

۵
از ۵
۴ مشارکت کننده