تزریق ژل چانه

 

تزریق ژل چانه

 

 

یک چانه خوش‌فرم و برجسته میتواند به توازن و زیبایی صورت کمک کند. از آنجایی که بیشتر ما ایرانی ها چانه ی گرد و کوچک داریم همیشه به دنبال روشی برای برجسته کردن چانه خود هستیم تا تناسب را در صورت خود برقرار کنیم و به صورت خود فرم قلبی بدهیم. تزریق ژل چانه به عنوان یک راهکار موثر در این زمینه است.

یکی از معیارهای زیبایی صورت، چانه برجسته می باشد؛ به طوریکه در چهره‌های زیبا وایده‌آل در یک نمای نیم‌رخ، خط عمودی که از کنار لب پایین شما کشیده می‌شود باید به چانه شما برسد. اگر نوک چانه عقب‌تر از این خط باشد، آن وقت است که چانه شما عقب‌تر از حالت ایده‌آل است و باید برای اصلاح آن دست به کار شد.

عمل جراحی پروتز چانه یکی از روش های حجمدهی و فرمدهی چانه است که با بی هوشی عمومی انجام می شود. در این روش برای فرم دهی چانه از پروتز های مختلفی با توجه سایز و اندازه چانه استفاده می شود که انتخاب هر یک از آنها با توجه به سلیقه شما و میزان برجسته سازی چانه متفاوت می باشد. پس از بی هوشی کامل برش کوچکی در داخل دهان و در حد فاصل فک پایین تا زیر چانه ایجاد می شود که پزشک از طریق آن پروتز را در محل مناسب قرار داده و آن را فیکس می کند. پس از پایان جراحی محل برش توسط بخیه بسته شده و روی چانه چسب ضد حساسیت زده می شود.

تزریق ژل چانه از دیگر روش هایی است که با آن میتوان فرم و حجم مناسب به چانه داد و به نمایان شدن آن از هر زاویه‌ای در صورت و ایجاد تناسب در چهره کمک کرد.

تزریق ژل چانه نه تنها در فرم دهی خود چانه کمک می کند؛ بلکه با حجمدهی مناسب باعث رفع خط خنده، کاهش افتادگی صورت و توازن صورت با لب و بینی می شود. برای مثال اگر دقت کرده باشید چانه ی کوچک باعث بزرگتر و افتاده تر دیده شدن بینی می شود.

همچنین افرادی که غبغب نسبتا شل و افتاده ای دارند با تزریق ژل چانه میتوانند تا حد زیادی غبغب خودرا بپوشانند که انجام این کار تجربه و تبحر خاص نیاز دارند.

علت تزریق ژل چانه چیست؟

در سال های گذشته تنها راه تغییر حالت چانه کاشت پروتز چانه بود که بسیار تهاجمی و پر خطر به شمار می رفت. همچنین ایجاد توازن و تعادل با سایر اجزای صورت بسیار دشوار بود.

این روش برای افرادی که نسبت  به داروی بی هوشی حساسیت داشته و از رفتن به اتاق عمل واهمه دارند یک روش پرخطر محسوب می شد، اما امروزه با تزریق ژل چانه تمامی این مشکلات حل شده و افراد با خیال راحت تر به اصلاح فرم چانه خود می پردازند.

تزریق ژل چانه باعث افزایش حجم و فرمدهی چانه و فک پایین میشود.افرادی که نگران تحلیل چانه و کاهش حجم در آن هستند و یا دارای چروک های خفیف تا متوسط ​​در چانه خود هستند نیز می توانند از تزریق ژل چانه بهره مند شوند.

تزریق ژل به چانه را میتوان از مهم ترین روش ها جهت مادلینگ و زاویه سازی صورت نام برد.

 

مادلینگ و زاویه سازی صورت چیست؟

 

منظور از مادلینگ همان زاویه سازی و ایجاد تناسب میان اجزای صورت با روشی کاملا غیرتهاجمی است که مناسب زنان و مردان در تمامی سنین می باشد.

مادلینگ صورت در سال های اخیر به عنوان یکی پرطرفدارترین روش های زیبایی و جوانسازی برای دستیابی به چهره ای خاص و جذاب شناخته میشود که با کمک تکنیک های مختلف، براساس نوع چهره و نیاز زیباجو باعث رسیدن به یک هارمونی در گونه ها، چانه و خط فک در صورت می شود.

برخلاف باور خیلی افراد تزریق ژل به ناحیه فک به تنهایی کافی نیست و ممکن است لازم باشد به دیگر نواحی چون گونه، پشت گونه و چانه نیز ژل تزریق کنید.

۵
از ۵
۵ مشارکت کننده